Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Mateřská škola Krhanice


Charakteristika školy


Naše „Školka plná pohody“ se nachází v Posázaví v obci Krhanice, která je obklopena čistou a malebnou přírodou.

MŠ sídlí v blízkosti ZŠ, je to dvoupatrová vila s nově přistavenou novou třídou (otevřena v listopadu 2015). Svým prostředím a charakterem vzdělávání vytváří po děti rodinné prostředí. MŠ stojí uprostřed velké zahrady, která je vybavena průlezkami, houpačkami, pískovištěm, altánem a domečkem s hračkami, které slouží ke hře a sportovnímu vyžití dětí.

Od 2. 9. 2019 budou v provozu dvě třídy s počtem 24 a 23 dětí, o které budou pečovat ve třídě Broučků (mladší děti) 2 pedagogické pracovnice a asistentka, ve třídě Žabiček (starší děti) učitelka a ředitelka.

Ve školním roce 2019/20 nabídneme dětem hudebně dramatický kroužek, kroužek keramiky, jógy, angličtiny, výtvarný - dle zájmu rodičů. Též se zúčastníme kurzu plavání v bazénu na Valnovce.

Po mnoho let se nám osvědčila spolupráce se školní družinou a 1. třídou ZŠ, a s MŠ Chrást nad Sázavou. Navštěvujeme divadelní představení, pořádáme výlety, besídky a hlavně objevujeme přírodu kolem nás. Každý rok pořádáme též Den otevřených dveří spojený se zápisem nových dětí, kde se rodiče mohou seznámit s režimem ve školce a zeptat se na to, co je zajímá. 

Nově zapsané děti poté zveme každý týden na ,,hravá odpoledne´´ , kde se za přítomnosti rodičů seznamují s prostředím MŠ a novými kamarády.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby ve „Školce plné pohody“ zněl veselý dětský smích.

 

TOPlist